Sport

A to dobre! Albańska federacja obwinia polskich kibiców za wywołanie zamieszek podczas spotkania eliminacyjnego

Albański związek piłki nożnej odniósł się do wtorkowych wydarzeń w Tiranie, gdzie lokalni pseudokibice atakowali Polaków, a także doprowadzili do chwilowego przerwania meczu. Co ciekawe, według ich relacji to właśnie kibice z Polski mają być odpowiedzialni za eskalację negatywnych emocji tego dnia.

Reprezentacja Albanii z pewnością na długo zagości w kanonie najmniej sympatycznych drużyn narodowych w sercach polskich kibiców. I ciężko się dziwić, bowiem tak nieprzyjaznego nastawienia polscy piłkarze oraz kibice nie doświadczyli od bardzo dawna. Z jednej strony wpływała na to zapewne waga meczu, a z drugiej strony fakt, że większość ekip kibicowskich w Polsce popiera ideę ponownego przyłączenia Kosowa do Serbii, co jest wynikiem dobrych relacji pomiędzy narodem polskim, a serbskim.

Albańscy kibice jeszcze przed meczem postanowili urządzić sobie polowanie na naszych fanów, które niemiłosiernie obrzucali szklanymi kuflami, a także próbowali zaatakować. Na wielu filmach z całego zajścia widać wyraźnie, że to lokalni pseudokibice byli odpowiedzialni za wszczęcie bójek.

Nie lepiej było na samym stadionie, gdzie Albańczycy najpierw niemiłosiernie wygwizdali nasz hymn, a w 78 minucie doprowadzili do chwilowego przerwania meczu. Spowodowane to było agresywną reakcją lokalnych fanów, którzy zaczęli rzucać w kierunku polskich piłkarzy cieszących się z gola przeróżnymi przedmiotami – butelkami z wodą, zapalniczkami, a nawet telefonami. Mecz udało się dokończyć, jednak nawet groźba potencjalnego walkoweru za podobny incydent nie powstrzymała gospodarzy przed dalszymi, skandalicznymi zachowaniami.

Albański ZPN w specjalnym komunikacie odniósł się do tych wydarzeń. Na próżno jednak szukać jakiś przeprosin, czy ubolewania z powodu incydentów, jakie miały miejsce tego dnia w Tiranie. Mało tego – według nich to właśnie polscy kibice mają być odpowiedzialni za wszelkie zamieszki.

-Zachowanie Albańczyków miało być bowiem „wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania polskich kibiców”, a co więcej „polscy kibice są znani z takich zachowań”. Nadmieniono także, że polscy kibice brali udział w równolegle toczącym się pojedynku na Wembley pomiędzy Anglią a Węgrami – czytamy na portalu Tysol.pl.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot. PAP/EPA/Malton Dibra

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij