Świat

Pożar wieżowca. Nie żyje co najmniej 46 osób

Jeden z wieżowców na południu Tajwanu stanął w płomieniach. Na razie doliczono się 46 ofiar śmiertelnych, ale ich liczba może wzrosnąć.

Pożar zauważono o 2:54 rano czasu lokalnego w Yangcheng, dzielnicy miasta Kaohsiung na południu wyspy. Płomienie objęły 13-piętrowy wieżowiec. Na miejsce wysłano ok. 140 zastępów straży pożarnej i karetek. Strażakom udało się ugasić pożar ok. 7:17 rano.

Na miejscu nadal trwa akcja ratunkowa. W tym budynku mieszkało ponad 100 osób, w tym wielu seniorów i niepełnosprawnych. Początkowo podawano, że życie straciło 7 osób, ale według najświeższych doniesień ofiar jest już 46, a ich liczba może jeszcze wzrosnąć gdyż wielu z nich jest w bardzo ciężkim stanie. Niemal wszyscy pozostali mieszkańcy odnieśli rany.

Na razie nie wiadomo co spowodowało pożar. Tajwańska policja już rozpoczęła śledztwo i na razie nie wykluczają żadnego scenariusza, łącznie z celowym podpaleniem. Lokalne media informują, że niektórzy mieszkańcy okolicznych bloków słyszeli eksplozję w okolicach 3 nad ranem, ale nie wiadomo na razie czym była i czy to ona spowodowała pożar.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij