Świat

W zoo a Augsburgu urodził się nosorożec. Niemcy go uśpili

W ogrodzie zoologicznym w mieście Augsburg urodził się nosorożec. Został jednak odrzucony przez matkę a jego pracownicy powzięli decyzję o jego uśpieniu.

Zoo w Ausburgu to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Niemczech. Małego nosorożca białego urodziła w czwartek samica o imieniu Kibibi. Jej ciąża, która u nosorożców trwa aż 16 miesięcy, była zaskoczeniem dla pracowników ogrodu gdyż wcześniejsze testy hormonalne wykonywane u trzech samic w tym ogrodzie dawały wyniki negatywne.

Niestety matka odrzuciła oseska i reagowała na niego agresją. Mimo wysiłków opiekunów i weterynarzy nie udało się jej skłonić do tego, aby zaczęła go karmić. W piątek wieczorem mały nosorożec był już tak słaby, że weterynarze podjęli decyzję o tym żeby go uśpić.

To nie był pierwszy taki problem z Kibibi. Jej pierwsze dziecko narodziło się 8 lutego 2016 i także wtedy je odrzuciła i nie pozwoliła mu pić mleka. Na szczęście dla malucha, któremu nadano imię Kibo, niemal równocześnie z nim przyszła w tym zoo na świat samica z innej matki. Malucha można więc było wykarmić butelką jej mlekiem a oba maluchy wychowywały się razem, dzięki czemu udał się proces jego socjalizacji. Kibo przeżył i we wrześniu 2019 trafił do zoo w Rzymie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij