Świat

Ujawniono jak zginęła Gabby Petito

Koroner hrabstwa Teton Brent Blue ujawnił w końcu w jaki sposób i kiedy zginęła blogerka Gabby Petito. Jej narzeczonego, którego wiele osób podejrzewa o jej zamordowanie, nadal nie udało się odnaleźć.

Petito w sierpniu ruszyła ze swoim narzeczonym Brianem Laundrie na wycieczkę po amerykańskich parkach narodowych. Mężczyzna wrócił z niej jednak sam na początku września a jej matka 10 dni później zgłosiła jej zaginięcie. Sprawa zyskała ogólnoświatowy rozgłos, głównie dlatego, że Laundrie odmawiał opowiedzenia co się stało jej rodzinie i policji. W końcu jego rodzina zgłosiła, że również zaginął.

19 września zwłoki Petito zostały odnalezione w pobliżu kempingu w parku narodowym Grand Teton w Wyoming. To było ostatnie miejsce gdzie na pewno była za życia. Blue szybko ujawnił, że została zamordowana, ale nie chciał podać żadnych szczegółów do czasu napisania finałowego raportu. Na konferencji prasowej we wtorek wieczorem ujawnił w końcu, że Petito została uduszona. Miało się to stać trzy do czterech tygodni przed znalezieniem jej zwłok. Nie ujawnił żadnych dalszych szczegółów tłumacząc się prawem stanowym.

Eksperci podkreślają, że taka forma morderstwa jest częsta wśród ofiar przemocy domowej. Już wcześniej pojawiały się liczne spekulacje, że Petito była jej ofiarą. Podczas swojej wycieczki przypadkowy świadek wezwał też do nich policję bo miał zauważyć jak Laundrie ją uderzył. Oboje zeznali, że się pokłócili, ale żadne z nich nie chciało wnieść skargi, więc policja mogła ich jedynie rozdzielić na jedną noc.

Oczywiście na razie nie wiadomo czy to Laundrie ją zamordował. Nie jest o to nawet oskarżony, w śledztwie w tej sprawie ma na razie status „osoby budzącej zainteresowanie”. Jak na razie usłyszał jedynie zarzuty użycia bez pozwolenia cudzej karty kredytowej. Nie podano zbyt wielu szczegółów tej sprawy, ale zdaniem wielu komentatorów to wybieg policji. Jeżeli uda się go zatrzymać, to w związku z tymi zarzutami trafi od razu do aresztu, co da im czas na postawienie mu ewentualnych poważniejszych zarzutów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij