Sport

Oburzające! Albańscy pseudokibice zaatakowali Karola Świderskiego w trakcie wywiadu

Wczorajsze spotkanie reprezentacji Polski z pewnością jeszcze długo będzie pobudzało nastroje polskich kibiców. Niestety nie tylko z powodu ważnego zwycięstwa w kontekście walki o mundial, ale także z powodu skandalicznego zachowania albańskich pseudokibiców zarówno przed, w trakcie, jak i po meczu, co pokazali atakując bohatera spotkania Karola Świderskiego.

Przed początkiem spotkania wiadomo było, iż spotkanie z Albanią będzie tym kluczowym w kontekście walki o baraże. Ewentualna porażka praktycznie przekreślała nasze szanse na mundial,  natomiast zwycięstwo pozwalało wyprzedzić bałkańską ekipę i zapewnienie sobie komfortowej sytuacji w tabeli przed listopadowym zgrupowaniem. Oczekiwano więc, że biało-czerwoni rzucą się w Tiranie na swoich rywali, którzy są jedną z niewielu europejskich reprezentacji, z którą Polska do tej pory nigdy nie odniosła porażki. Po kadrowiczach Sousy widać było wolę walki i ambicję. Spotkanie co prawda nie należało do najłatwiejszych, a naszym piłkarzom ciężko szło wypracowanie klarownej sytuacji w polu karny. Wszystko zmieniło się w 78 minucie, kiedy po genialnym dośrodkowaniu Mateusz Klicha do piłki dobiegł Karol Świderki i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Jak się okazało był to jedyny, ale jakże cenny gol w tym spotkaniu, który zapewnił biało-czerwonym bardzo ważne 3 punkty.

Niestety ten mecz zapamiętamy także z powodu skandalicznego zachowania albańskich pseudokibiców. Jeszcze przed spotkaniem zaatakowali grupę Polaków w centrum Tirany, których obrzucili szklanymi kuflami. Na samym stadionie nie było lepiej, kiedy wygwizdali Mazurka Dąbrowskiego, rzucając co jakiś czas przeróżnymi przedmiotami w naszych piłkarzy. Eskalacja takiego zachowania nastąpiła po trafieniu Świderskiego. Kiedy zawodnik PAOK-u celebrował gola, został niemiłosiernie obrzucony przeróżnymi przedmiotami. Arbiter był zmuszony do przerwania spotkania z powodu zagrożenia dla piłkarzy i początkowo zapowiadało się, że spotkanie skończy się walkowerem. Kiedy jednak emocje nieco się ostudziły, wówczas francuski sędzia postanowił wznowić zawody.

Niestety nawet to nie powstrzymało albańskich pseudokibiców przed dalszym, skandalicznym zachowaniem. Przed końcowym gwizdkiem w szczególności uwzięli się na Wojciecha Szczęsnego, którego nawet trafili jakimś przedmiotem w doliczonym czasie gry. Bramkarz Juventusu nie dał się poznać po sobie, iż ten incydent jakoś go wzruszył, a nawet ironicznie klaskał w ich stronę, za co po skończonym spotkaniu w jego stronę poleciało wiele butelek.

Albańczycy najwyraźniej byli zaopatrzeni w sporych ich zapas tego dnia. To doprowadziło do przerwania wywiadu pomiędzy bohaterem spotkania Karolem Świderskim, a stacją TVP. Na szczęście ani piłkarzowi, ani dziennikarzom nic się nie stało, a wszystkim zawodnikom Paolo Sousy udało się bezpiecznie wrócić do hotelu.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. PAP/EPA/Malton Dibra

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij