Sport

Ależ mocny wpis Anity Włodarczyk na zachowanie Albańczyków! Polska młociarka pisze o “bombardowaniu młotami”

Wtorkowy mecz reprezentacji Polski z Albanią wywołał ogromne emocje w społeczeństwie, nie tylko z powodu wyniku, ale także skandalicznego zachowania tamtejszych kibiców. Dowód tego dała Anita Włodarczyk, która w mocnym tweecie opisała, co by zrobiła, gdyby była na boisku w Tiranie.

Reprezentacja Polski pokonała Albanię 1:0 w ramach 8 kolejki zmagań w grupie eliminacyjnej. Jedynego gola w spotkaniu zanotował Karol Świderki, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Mateusza Klicha. Radość po bramce była jednak krótka, gdyż w tym samym momencie piłkarze zostali obrzuceni przeróżnymi przedmiotami przez albańskich pseudokibiców, co doprowadziło do przerwania spotkania na jakiś czas. Na szczęście mecz udało się dokończyć, a po końcowym gwizdku Polacy nie ukrywali radości po odniesieniu bardzo cennego zwycięstwa w kontekście dalszych spotkań eliminacyjnych. Biało-Czerwoni wyprzedzają obecnie Albanię o 2 punkty i już w następnym meczu mogą sobie zapewnić przynajmniej udział w barażach. Warunkiem jest jednak pokonanie Andory na wyjeździe, a także strata punktów przez naszych wczorajszych rywali, którzy zmierzą się na Wembley z Anglią.

Przez całe spotkanie naszych piłkarzy mocno dopingowała Anita Włodarczyk, która miała podwójne powody do radości po golu Świderskiego – w końcu obydwoje pochodzą z Rawicza. Nie dziwi więc także fakt, że polską multimedalistkę olimpijską oburzyła reakcja albańskich fanów po jego golu, kiedy to obrzucili piłkarza PAOK-u przeróżnymi przedmiotami. Lekkoatletka nie wytrzymała i napisała, co by zrobiła, gdyby znajdowała się na murawie w Tiranie.

-Szkoda, że nie ma mnie na murawie w Tiranie. Byłoby bombardowanie młotami  w stronę albańskich kibiców za beznadziejne zachowanie – czytamy w jej wpisie.

Oczywiście należy ten wpis traktować z dużą dozą humoru i nie brać go na poważnie, jak niektórzy internauci, gdyż wątpię, aby Anita Włodarczyk naprawdę zachowała się w taki sposób. Niemniej jej wpis został przyjęty bardzo ciepło przez polskich fanów, co widać po ok. 4200 polubieniach pod nim.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Sport/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij