Kraj

To się Budce i Trzaskowskiemu nie spodoba. Tusk bezlitosny dla ich czołowego projektu

Likwidacja TVP Info było jednym z kluczowych postulatów promowanych przez Rafała Trzaskowskiego i Borysa Budkę, którzy mieli ogromny problem z zebraniem 100 tysięcy podpisów pod wnioskiem w tej sprawie. Jak się okazuje cała inicjatywa nie cieszy się poparciem Donalda Tuska.

O likwidacji mediów publicznych zarówno Trzaskowski, jak i Budką mówią już od początku tego roku, konkretnie od styczniowej konwencji PO. Miesiąc później rozpoczęła się zbiórka pod wnioskiem w tej sprawie, która jednak nie do końca przebiegała po myśli władz Platformy z powodu zbyt słabego zainteresowania. Ostatecznie z trudem udało im się zebrać 100 tysięcy podpisów pod pismem, a cała akcja potrwała aż do lipca.

Jak się okazuje pomysł Budki i Trzaskowskiego nie przypadł do gustu Donaldowi Tuskowi, który uznał go za “politycznie nieopłacalny”. W rozmowie z Wirtualną Polską “człowiek z otoczenia” byłego premiera miał przyznać, że cała akcja wyglądała źle wizerunkowo. Obecny lider Platformy Obywatelskiej miał stwierdzić, że wykrzykiwanie przez niego haseł o likwidacji mediów publicznych byłoby pokazem słabości.

– Uważa, że jest to politycznie mało opłacalne. Widział, że zbiórka podpisów w tej sprawie szła opornie, poza tym to nie jego pomysł, tylko Rafała. A Rafał wpływu na politykę Tuska nie ma żadnego – uważa polityk PO, który dodał, iż cały projekt nie ma większości, dlatego też “umarł śmiercią naturalną”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij