Sport

Skandal w Tiranie. Agresywni Albańczycy zaatakowali Polaków!

Skandaliczne sceny mają miejsce tuż przed meczem reprezentacji Polski w Tiranie, gdzie albańscy pseudokibice zaatakowali Polaków.

Kadra Sousy zagra dziś najprawdopodobniej najważniejszy mecz tych eliminacji. Mecz z niżej notowaną Albanią może rozstrzygnąć o dalszych losach naszej grupy, a konkretniej kwestię tego, kto zajmie w niej drugie miejsce. Bałkańska ekipa dość nieoczekiwanie wyprzedza Polaków przed tą kolejką, na 3 rundy przed końcem, jednak to Polacy zdają się być zdecydowanymi faworytami tego starcia.

Mecze w tzw. “kotle bałkańskim” nie należą jednak do najłatwiejszych dla żadnych ekip – nawet tych topowych. Tamtejsze reprezentacje czują się dobrze w meczach u siebie, zwłaszcza że najczęściej są noszeni głośnym i żywiołowym dopingiem. A spotkania często mają przeróżny obraz – nie raz przed meczami w Serbii czy Chorwacji panuje kapitalna atmosfera, jednak czasem dochodzą nas wieści dotyczące skandalicznych zachowań przed meczami Czarnogóry oraz Albanii.

Szczególnie ci drudzy słyną z dość agresywnie nastawionych kibiców, którzy nie unikają wszelakich prowokacji i przemycania tematów politycznych na stadiony. Dowód tego dali nie tylko niektórzy piłkarze Szwajcarii o albańskich korzeniach podczas ostatniego mundialu, ale także ich fani ponad 7 lat temu, kiedy podczas starcia z Serbią uruchomili drona trzymającego flagę tzw. “wielkiej Albanii” która scala terytorium tego kraju z Kosowem, nie uznawanym oficjalnie przez stronę serbską jako osobny podmiot państwowy, a ziemię zagrabioną. Skończyło się na awanturze, kiedy jeden z zawodników serbskich wyrwał flagę, co spotkało się z oburzeniem albańskich graczy, a to doprowadziło do wybuchu kibiców w Belgradzie, naładowanych już przed meczem negatywnymi emocjami co do starcia z narodem, z którym delikatnie mówiąc nie sympatyzują.

Prowokacji można więc było się spodziewać również przed dzisiejszym starciem. I tak też się stało. W centrum Tirany doszło bowiem do ataku na polskich kibiców przez albańskich pseudokibiców, którzy obrzucili naszych rodaków szklanymi kuflami od piwa, a potem próbowali wdać się w bójkę, rzucają się na nich wściekle i bez opamiętania. ” Jest gorąco i niebezpiecznie” – napisał jeden z internautów.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij