Kraj

Imigranci uciekali samochodem przed policją, uderzyli w ciężarówkę

Na obwodnicy Wasilkowa (woj. podlaskie) doszło do zderzenia podczas ucieczki przed policją. Policjanci twierdzą, że samochodem podróżowali nielegalni imigranci.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. 13. Patrol policji pod Sokółką chciał zatrzymać do kontroli Volkswagena na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca nie posłuchał jednak polecenia zatrzymania się i ruszył do ucieczki.

Policjanci rozpoczęli pościg, który trwał ok. pół godziny. Według wstępnych informacji kierowca Volkswagena jechał bardzo agresywnie, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Jego ucieczka zakończyła się na obwodnicy w rejonie Wasilkowa, gdzie uderzył w ciężarówkę i w betonowe barierki.

Volkswagenem jechały cztery osoby. Jedna z nich, pasażer, zginęła na miejscu. Kierowca i pozostała dwójka pasażerów trafili do szpitala. Jedną z nich trzeba było reanimować na miejscu.

Samochodem najprawdopodobniej uciekali przed policją nielegalni imigranci. „Wstępne okoliczności wskazują na to, że osoby poszkodowane, to osoby nielegalnie przebywające na terenie naszego kraju” – przekazał podinsp. Tomasz Krupa z Podlaskiej Policji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij