Kraj

Znamy termin zmian w rządzie

Zmiany w rządzie, a właściwie korekty trzeba zrobić w odpowiednim czasie, aby instytucje normalnie funkcjonowały; to wszystko powinno się zakończyć do końca października – tak o spodziewanych zmianach w rządzie mówił w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu powiedział w Polsat News, że podczas poniedziałkowego spotkania Prezydium Komitetu Politycznego PiS zaakceptowane zostały “pewne decyzje kierunkowe”, natomiast trwają rozmowy na temat szczegółów zmian w rządzie.

“Jeżeli są zmiany, a właściwie korekty pewnego rodzaju, to trzeba to zrobić w odpowiednim czasie, aby instytucje normalnie funkcjonowały. To wszystko raczej powinno się zakończyć do końca października” – powiedział Müller.

Zapewniał, że dalsze rozmowy nie są negocjacjami, lecz chodzi o “zamknięcie działań w określonych instytucjach”. “Niektóre osoby pełnią inne funkcje, które powodują, że ten kalendarz musi być również dostosowane do tych zmian” – dodał Müller.

Rzecznik rządu nie zdementował doniesień według których do rządu mogliby wejść były wiceszef resortu finansów Piotr Nowak, który na początku roku objął funkcję w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, oraz poseł Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk.

Posiedzenie kierownictwa PiS, które miało miejsce w poniedziałek, zapowiadał w minionym tygodniu w rozmowie z PAP wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który informował wówczas, że w poniedziałek spotka się Prezydium Komitetu Politycznego PiS, które zapozna się z wynikami rozmów koalicyjnych.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc klubu parlamentarnego PiS.

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację “OdNowa RP” wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Mateusz Roszak

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij