Kraj

“Polexit to fake news”. Mocne słowa premiera

Opozycja oskarża rząd o to, że ten chce wyjść z Unii Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że to szkodliwy fake news.

Premier odniósł się do zachowania opozycji na swoim Facebooku. „Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie” – napisał – „Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych”.

Premier zauważył, że podobne orzeczenia były wydawane także w innych państwach UE, jak Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Hiszpania czy Rumunia. „Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje – wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami” – napisał podkreślając, że już w przeszłości podobnie twierdził polski TK.

“Wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy” – podkreślił – „Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot”

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Artur Reszko

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij