Rozrywka

Gracz chciał pokazać na internetowym forum, że ma rację – więc opublikował tajną informację

Do niecodziennej sytuacji doszło na forum internetowym poświęconym popularnej grze komputerowej War Thunder. Jeden z graczy chcąc dowieść, że ma rację, opublikował na nim tajną informację.

War Thunder to popularna gra wieloosobowa stworzona przez rosyjską firmę Gaijin Entertainment. Gracze mogą w niej toczyć ze sobą bitwy prowadząc samoloty, czołgi itp. Cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością.

Jednym z ulubionych tematów dyskusji graczy w War Thunder jest to w jakim stopniu odwzorowanie w niej pojazdów bojowych jest zgodne z rzeczywistością. Jak informuje portal UK Defence Journal jedna z dyskusji na oficjalnym forum internetowym tej gry dotyczyła prędkości obrotu wieży w używanym obecnie przez francuską armię czołgu Leclerc II. Jeden z uczestników dyskusji stwierdził, że ta prędkość wynosi 40 stopni na sekundę. Inny, który przedstawił się jako członek załogi takiego czołgu, stwierdził, że nie ma racji i podał prawidłową wartość. Problem w tym, że informacja którą podał jest ściśle tajna.

Moderatorzy zareagowali bardzo szybko i zmodyfikowali jego wpis. „Panowie, ujawnianie tajnych dokumentów o o współczesnych pojazdach nie jest zabawne” – napisali wkrótce potem w oświadczeniu – „Wywołujecie zagrożenie dla żyć wielu osób, które przy nich pracują”. Przypomnieli, że takie informacje będą od razu usuwane a osobom, które je publikują, grożą sankcje.

Co ciekawe nie jest to pierwszy taki przypadek. Niedawno jeden z graczy opublikował na forum dokument ze specyfikacją brytyjskiego czołgu Challenger 2. Twierdził, że dzięki niemu twórcy gry będą mogli poprawić jego odwzorowanie. Dokument był przerobiony tak, że wyglądał na odtajniony, ale w rzeczywistości nadal był tajny. W tej sprawie interweniowało brytyjskie ministerstwo obrony.

Źródło: Stefczyk.info na podst. UK Defense Journal Autor: WM
Fot. Rama, CC BY-SA 2.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij