Rozrywka

Telewizja zawiesiła słynną prezenterkę bo nie spodobał jej się nakaz szczepień

Należąca do Disneya telewizja sportowa ESPN zawiesiła w obowiązkach popularną prezenterkę Sage Steele. Stało się tak po tym, gdy skrytykowała publicznie wprowadzony przez nią nakaz szczepień oraz byłego prezydenta Baracka Obamę.

Steele pracuje w telewizji od 1995 roku. Do ESPN dołączyła w 2007, obecnie jest współprowadzącą popularny program SportsCenter i jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy tej stacji.
Jakiś czas temu Steele wystąpiła w popularnym podcaście „Uncut with Jay Cutler”. W jego trakcie skrytykowała wprowadzony w jej telewizji nakaz szczepień na COVID. „Szanuję decyzję każdego, naprawdę” – powiedziała – „Ale nakazywanie tego jest chore, i dla mnie jest przerażające na wiele sposobów”.

Steele skrytykowała również Obamę. Niedawno dziennik Washington Post ujawnił, że urodzony w mieszanej rodzinie Obama w spisie powszechnym w 2010 roku zaznaczył, że jest Murzynem. Steele również pochodzi z takiej rodziny, podobnie jak u Obamy jej ojciec był czarny a matka biała. Prezenterka wyraziła zdziwienie takim wyborem i zauważyła, że ojciec Obamy rozwiódł się z jego matką gdy przyszły prezydent miał dwa lata i nie utrzymywał kontaktów z rodziną. „Myślę, że to fascynujące biorąc pod uwagę, że jego czarny ojciec zniknął, ale wychowywała go jego biała matka i babcia” – stwierdziła dodając, że to jego sprawa co zaznaczył.

Jej komentarze wywołały furię lewicy. Steele złożyła więc samokrytykę. „Wiem, że moje niedawne komentarze wywołały kontrowersje dla firmy i za nie przepraszam” – napisała w oświadczeniu – „Jesteśmy w trakcie bardzo wymagających czasów które mają wpływ na nas wszystkich, i jest ważniejsze niż kiedykolwiek żebyśmy komunikowali się konstruktywnie i z rozmysłem”.

Złożenie tej samokrytyki jednak nie wystarczyło. Źródło w ESPN powiedziało portalowi Front Office Sports, że Steele została zawieszona w obowiązkach na co najmniej tydzień. Nie poprowadzi również gali sportu kobiecego, która ma odbyć się między 18 i 20 października. „W ESPN szanujemy różne punkty widzenia – dialog i dyskusja sprawia, że to wspaniałe miejsce” – napisała stacja w oświadczeniu dla mediów – „Ale powiedziawszy to, spodziewamy się, że te poglądy będą demonstrowane z szacunkiem, w sposób zgodny z naszymi wartościami i w zgodzie z wewnętrznymi regulaminami”. Dodali, że ich rozmowy w tej sprawie ze Steele są i pozostaną prywatne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Caller Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij