Gospodarka

Komunikat prasowy Kasy Krajowej

5 października 2021 r. na stronach portalu Interia ukazał się materiał pod tytułem: „Akt oskarżenia przeciw członkom zarządu SKOK-u”. W odpowiedzi Kasa Krajowa wskazuje, iż sprawa dotyczy Kasy, która nie prowadzi już od kilku lat działalności operacyjnej, a sprawę będzie ostatecznie rozstrzygał niezawisły sąd.

Jednocześnie podkreślamy, że zidentyfikowana przez Prokuraturę sytuacja nie ma powiązania z pozostałymi, działającymi Kasami.

Żadna ze SKOK, prowadząca normalną aktywność depozytowo-kredytową, nie jest obecnie zarządzana przez zarządcę komisarycznego. Wszystkie Kasy podlegają nadzorowi państwowemu, a depozyty są objęte gwarancjami BFG na takich samych zasadach jak depozyty w bankach.

Więcej informacji na temat działalności Kasy Krajowej oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych znajdą państwo na stronie skok.pl.

 

Źródło: SKOK Autor: KS
Fot. KS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij