Sport

Wolniak Magomemurad Gadżijew zdobył złoto dla Polski w wadze 70 kg

Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) wywalczył w Oslo złoty medal zapaśniczych mistrzostw świata w stylu wolnym w kategorii 70 kg. To pierwszy tytuł w historii startu biało-czerwonych w czempionacie globu w tym stylu.

W finale Gadżijew pokonał Ernazara Akmatalijewa z Kirgistanu 2:1.

Gadżijew w kwalifikacjach pokonał Nicolae Cojocaru (W. Brytania) 9:0. W 1/8 finału jego wyższość musiał uznać Carlos Eduardo Romero Millaqueo (Chile), przegrywając 4:15. W ćwierćfinale Gadżijew zwyciężył Gruzina Zurabiego Iakobiszwileg 9:5, a w półfinale Turana Bajramowa z Azerbejdżanu 4:2.

Finałowy rywal Gadżijewa w półfinale pokonał Jewgienija Żerbajewa (Rosyjska Federacja Zapaśnicza) 9:5.

Pochodzący z Dagestanu 33-letni Gadżijew po raz trzeci stanął na podium czempionatu globu. Tym razem na jego najwyższym stopniu. Z Paryża w 2017 roku przywiózł srebrny medal, a z Nursułtanu w 2019 brązowy.

W kolekcji ma także pięć medali mistrzostw Europy: dwa złote (Rzym 2020 i Ryga 2016), dwa srebrne (Nowy Sad 2017 oraz Kaspijsk 2018) i jeden brązowy (Bukareszt 2019).

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij