Kraj

Sprawa Turowa odbije się na Grupie Wyszehradzkiej? Nieoficjalnie: V4 zostanie zamrożone

Według nieoficjalnych doniesień polski rząd rozważa zawieszenie uczestnictwa premiera Morawieckiego w spotkaniach Grupy Wyszehradzkiej. Ma to być pokłosie sprawy dotyczącej zamknięcia kopalni w Turowie.

Polski rząd nie zamierza odpuszczać naszym południowym sąsiadom. Z obozu władzy dobiegają głosy o możliwym zamrożeniu wizyt premiera Mateusza Morawieckiego w ramach spotkań przywódców Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie politycy Zjednoczonej Prawicy podkreślają, iż jest to krok radykalnym, ale krótkotrwałym, przynajmniej do czasu rozwiązania sporu.

Zgodnie z informacjami Wirtualnej Polski polskie władze nie zamierzają wykonać wyroku TSUE i nie doprowadzą do zamknięcia kopalni. Rozmówcy portalu zaznaczają też, że stosunki Polski z Czechami uległy znacznemu pogorszeniu.

–  Jeśli nie rozwiążemy tego problemu, a trzeba podkreślić, że partnerzy z Czech stosują wobec nas nieczyste zagrania, to nie mamy o czym rozmawiać – twierdzi jedno ze źródeł przy rządzie.

Na razie są to jednak niepotwierdzone informacje.

Rozmówcy WP podkreślają, że relacje z południowym sąsiadem od dawno są dosyć chłodne. Strona czeska ma być od dłuższego czasu wściekła na Polskę. W szczególności na polski rząd, który w ich opinii, ma ignorować Pragę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wirtualna Polska Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij