Świat

Skandal! Białoruska gazeta przerobiła Andrzeja Dudę… na Adolfa Hitlera

Relacje polsko-białoruskie w ostatnich miesiącach nie należą do najłatwiejszych. Napięte stosunki pomiędzy obydwoma państwami stara się wykorzystać reżim Łukaszenki, przedstawiając Polskę i jej władze w złym świetle. Przykład tego dała lokalna gazeta “Mińska Prawda”, która na okładce swojego najnowszego wydania charakteryzuje Andrzeja Dudę na Adolfa Hitlera.

Choć napięte stosunki z Białorusią mają miejsce już od wielu lat, ich największa intensyfikacja trwa przynajmniej od roku – a konkretnie od zeszłorocznych wyborów parlamentarnych. Reżim Łukaszenki oskarżał wówczas Polskę o ingerowanie w sprawy wewnętrzne Białorusi i próbę wpłynięcia na wynik wyborów. Przysłowiowej oliwy do ognia dolał wówczas fakt przyjęcia przez nasze państwo liderki tamtejszej opozycji – Swietłany Cichanouskiej.

Nie tak dawno w mediach jednym z czołowych tematów była sprawa Kristiny Cimanouskiej, która w trakcie Igrzysk w Tokio ubiegała się o azyl w Polsce, po tym jak za krytykę trenerów miała zostać odesłana do domu. Teraz osią sporu pomiędzy Warszawą, a Mińskiem od dłuższego czasu sytuacja na granicy pomiędzy obydwoma państwami, gdzie koczują ściągani przez białoruskie służby migranci.

Choć nie ulega wątpliwości, iż całe zamieszanie jest jawną prowokacją ze strony rządu Łukaszenki, zupełnie inne spojrzenie mają na to białoruskie media, które wykorzystują cały temat w celach propagandowych. Przykładem takiego działania jest bulwersująca okładka “Mińskiej Prawdy”, która przedstawia Andrzeja Dudę, gdzie pod jego nosem został doklejony kod kreskowy, mający na celu upodobnienie go do Adolfa Hitlera. Nie brakuje również innych sformułowań mających na celu zrównanie rządu PiS z III Rzeszą.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij