Kraj

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie słów Brauna do Niedzielskiego

Prokuratura okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie słów, jakie poseł Konfederacji Grzegorz Braun wykrzyczał do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wniosek złożyła marszałek Elżbieta Witek.

Prokurator Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że w piątek wpłynęło do nich zawiadomienie o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa podczas drugiego dnia obrad 37. posiedzenia Sejmu. Chodzi o słowa „będziesz pan wisiał”, które poseł Braun wykrzyczał wskazując ręką na ministra Niedzielskiego. Zawiadomienie zostało złożone przez marszałek Witek. Osobne zawiadomienie złożył też sam minister Niedzielski.

Skrzetuski poinformował, że po zapoznaniu się z treścią zawiadomienia i dołączonymi do niego materiałami prokurator wydał postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie skierowania przez posła Brauna „groźby popełnienia przestępstwa pozbawienia życia” wobec ministra Niedzielskiego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij