Kraj

Polska 2050 już nie jest taka atrakcyjna? Joanna Mucha rozważa… powrót do Platformy Obywatelskiej

W najbliższym czasie może dojść do zaskakującego transferu politycznego z udziałem Joanny Muchy. Posłanka 2050 zamierza bowiem wrócić do Platformy Obywatelskiej.

Od momentu powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki notowania Koalicji Obywatelskiej znacznie wzrosły, choć jeszcze kilka miesięcy temu politycy tego ugrupowania mogli z niepokojem patrzeć coraz słabsze wyniki w sondażach. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie, w niektórych badaniach, formacji zarządzanej wówczas przez Borysa Budkę po piętach deptały powoli Konfederacja i Lewica.

Najwięcej na powrocie byłego premiera straciła Polska 2050, której poparcie drastycznie spadło. To z pewnością wpływa fatalnie na atmosferę w ugrupowaniu Hołowni, a może być dla nich jeszcze gorzej. Według ustaleń “Super Expressu” blisko odejścia z partii byłego prezentera TVN jest Joanna Mucha. “Widać gołym okiem, że nie ma chemii między posłami Hołowni, a Tusk bardzo umiejętnie próbuje rozbić ruch Szymona” – pisze tabloid.

-Nie zajmowaliśmy się rozbiorem Hołowni… na razie – twierdzi rozbawiony jeden z posłów PO.

Co ciekawe była minister sportu miałaby zasilić szeregi Platformy Obywatelskiej, którą opuściła kilka miesięcy temu, kiedy spadki w sondażach notowało właśnie ugrupowanie Budki. Wówczas jednym z powodów jej odejścia miała być bezskuteczna formuła antyPiS-u.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij