Publicystyka

PE domaga się zobligowania państw członkowskich ws. małżeństw LGBT. Spurek zachwycona: “Taką UE lubię”

Parlament Europejski przyjął rezolucję, która wzywa Komisję Europejską do podjęcia działań mających na celu zobligowanie państw członkowskich do uznawania związków jednopłciowych oraz ich dzieci. W dokumencie wprost wskazano na Polskę, Węgry oraz Rumunię jako kraje, które mają “sprzeciwiać się wartościom UE”.

Autorzy rezolucji uważają, że prawa osób LGBT nie są dostatecznie respektowane przez wszystkie kraje unijne. Stąd też wzywają Komisję Europejską do przygotowania odpowiednich przepisów mających na celu zobligowanie ich do uznawania ich “małżeństw” – oznacza to, że jeden związek osób tej samej płci został sformalizowany na terytorium jednego z państw członkowskich, to powinien on być także uznawany w pozostałych członkach Wspólnoty. Z kolei “małżonkowie” mieliby posiadać takie same przywileje, jak tradycyjne małżeństwa złożone z kobiety i mężczyzny. Dotyczy to m.in. kwestii adopcji.

Pismo wymienia także Polskę, Węgry oraz Rumunię jako państwa, w których ma dochodzić do rzekomych prześladowań społeczności LGBT. Stąd też PE domaga się od KE, aby ta podjęła dalsze działania mające na celu wymuszenia od tych państw zachowania się tak, jak sobie życzę unijne organy w tej sprawie, pod groźbą nałożenia kar.

Za rezolucją opowiedziało się 378 europosłów. Przeciw było 161, z kolei od głosu wstrzymało się 123 polityków.

Zadowolenia z całej sytuacji nie ukrywa Sylwia Spurek.

-PE zdecydowanie sprzeciwia się dyskryminacji tęczowych rodzin. W rezolucji wzywa KE do opracowania przepisów, obligujących wszystkie państwa członkowskie do uznawania związków jednopłciowych i ich dzieci. Muszą mieć swobodę przemieszczania się i ochronę prawną. Taką UE lubię – napisała eurodeputowana Zielonych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij