Kraj

Zniszczono tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Znane są wstępne ustalenia policji

W połowie zeszłego tygodnia we Wrocławiu doszło do aktu wandalizmu. Sprawca pomalował farbą tablicę upamiętniającą nieżyjącego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Policjanci wstępnie ustalili, kim jest osoba podejrzana o zniszczenie tablicy.

Jak poinformował rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak, informację o zniszczeniu pamiątkowej tablicy przekazano policjantom w czwartek.

“Mogę powiedzieć, że policjanci wstępnie ustalili, kim jest osoba podejrzana o zniszczenie pamiątkowej tablicy. Teraz trwa ustalenie miejsca pobytu tej osoby” – przekazał rzecznik.

Uroczyste odsłonięcie tablicy, poświęconej byłemu prezydentowi, działaczowi opozycji w okresie PRL Lechowi Kaczyńskiemu, odbyło się 27 sierpnia we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim. Widnieje na niej fragment orędzia noworocznego, wygłoszonego przez głowę państwa w 2005 roku: „Tylko Polska sprawiedliwa, uczciwa i solidarna może się rozwijać, tylko w takiej Polsce możemy wykorzystać wszystko, co własnym wysiłkiem zdobyliśmy, co jest naszym sukcesem, niezaprzeczalnym dorobkiem żyjących pokoleń”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij