Kraj

W Warszawie spłonął supermarket

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru supermarketu sieci Netto w warszawskiej dzielnicy Wawer. Płomienie spowodowały zawalenie dachu.

Ogień pojawił się w niedzielę późnym wieczorem, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o 22 40. Kiedy na miejsce dotarli strażacy płonął już cały dach, który wkrótce zawalił się do środka. Akcja gaśnicza trwała całą noc. W poniedziałek rano trwało jeszcze dogaszanie.

W akcji gaśniczej brało udział 18 zastępów straży, na miejsce wysłano też pogotowie ratunkowe oraz policję, która zamknęła fragment pobliskiej ulicy Patriotów. Straż skierowała do akcji cztery cysterny. Pożar zalewali z góry wodą z trzech drabin-podnośników.

Sklep był zamknięty w niedzielę, więc strażacy nie musieli się martwić o potencjalne ofiary i skupili się na akcji gaśniczej. Żaden z nich nie odniósł na szczęście obrażeń. Pożar opanowano po ok. 3 godzinach od rozpoczęcia akcji.

Strażacy twierdzą, że pożar nie stanowił zagrożenia dla pobliskich budynków. Nie udało im się jednak ustalić co było jego powodem. To być może wyjaśni dopiero śledztwo.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij