Świat

Pracownica restauracji powstrzymała rabusia. Teraz twierdzi, że ją za to ukarano

Araceli Sotelo z Rockford w stanie Illinois stała się bohaterką internetu po tym, gdy powstrzymała uzbrojonego bandytę który próbował okraść restaurację w której pracowała. Teraz twierdzi, że została za to ukarana.

Sotelo pracowała w restauracji Subway w Rockford. 5 września do jej restauracji wszedł uzbrojony w pistolet mężczyzna. Przeszedł za ladę i zażądał od niej wydania mu pieniędzy. Kobieta jednak się go nie wystraszyła i zaczęła się z nim szarpać.

Lokalny portal RockfordScanner ujawnił nagranie z kamery bezpieczeństwa. Widać na nim jak kobieta bije się z napastnikiem i na niego krzyczy grożąc, że wezwie policję. W trakcie szarpaniny napastnik upuszcza broń. Sotelo ją podnosi, po czym bandyta podnosi z podłogi upuszczoną przez nią torebkę i próbuje się wymienić, ale kobieta zamiast tego zaczyna okładać go pistoletem po głowie. W końcu mężczyzna ucieka.

Nagranie, które Sotelo opublikowała również na swoim Tiktoku, zdobyło ogromną popularność i stało się tzw. viralem. Obejrzały je miliony osób na całym świecie. Tylko na jej Tiktoku liczba wyświetleń wynosi obecnie ponad 8 milionów.

Kobieta poinformowała jednak, że ten incydent miał dla niej poważne konsekwencje. Nie tylko straciła swoją torebkę, a w niej dowód osobisty i kartę do bankomatu, ale napastnik miał również popsuć podczas szarpaniny jej telefon komórkowy. Co więcej jej pracodawca miał ją za karę wysłać na urlop bezpłatny.

Na razie nie wiadomo za co dokładnie została w ten sposób ukarana. Przedstawiciele Subwaya w Rockford na razie odmawiają komentarzy w tej sprawie. Rzecznik prasowy tej sieci powiedział telewizji Fox News, że ich restauracje działają niezależnie w ramach franczyzy. Powiedział, że są w stałym kontakcie z restauracją w Rockford i jej szefostwo w pełni współpracuje z policyjnym śledztwem w tej sprawie. Poprosili o cierpliwość do czasu jego zakończenia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij