Kraj

Pijane 15-latki spały na przystanku autobusowym. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny

W weekend na przystanku autobusowym w Olkuszu spały dwie 15-latki, wobec których interweniowała policja. Jak się okazało nastolatki były kompletnie pijane. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Biuro prasowe małopolskiej policji przekazało w poniedziałek informację o interwencji wobec dwóch nietrzeźwych 15-latek, śpiących na jednym z przystanków autobusowych w Olkuszu.

Funkcjonariusze zastali na miejscu leżącą na ławce nastolatkę, z którą nie było żadnego kontaktu. Druga dziewczyna, na widok policji, próbowała ukryć się za tablicą informacyjną. Nastolatka miała bełkotliwą mowę i z trudem utrzymywała się na nogach. Policjanci wyczuli od nieletnich zapach alkoholu i wezwali pogotowie. Na miejscu pojawili się również rodzice dziewczyn.

„Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatki spożywały alkohol i kto im go dostarczył, ustala to olkuska policja. O sytuacji zostanie poinformowany sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszych środkach wychowawczych wobec nastolatek” – przekazał rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij