Kraj

Karczewski uderza w marszałka Senatu. Niekorzystne liczby Tomasza Grodzkiego

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski opublikował w sieci dane dotyczące obecnego marszałka Tomasza Grodzkiego. Przedstawione przez senatora PiS liczby stawiają w niekorzystnym świetle marszałka z PO.

„Marszałek Tomasz Grodzki w liczbach” – napisał na Twitterze Stanisław Karczewski. Do wpisu załączył grafikę, która przedstawia liczby dotyczące marszałka Grodzkiego.

„176 liczba dni chowania się za immunitetem. 790 liczba dni do końca kadencji. 850 szpitali do zamknięcia” – dopisał Karczewski. Przedstawione liczby to nawiązanie m.in. do decyzji prokuratury, która wyraziła zgodę na pociągnięcie Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej. Jednak wniosek o uchylenie immunitetu przepadł w Senacie. Od decyzji prokuratury mija właśnie pół roku.

Sprawa dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Tomasz Grodzki zapewniał, że podda się rzetelnej procedurze, jednak sprawa wciąż stoi w miejscu. „Sprawę przekazałem panu marszałkowi Borusewiczowi, żeby nie być osobiście zaangażowanym. Jestem całkowicie otwarty. Nie mam żadnych oporów przed poddawaniem się rzetelnej procedurze” – mówił marszałek.

Karczewski nawiązał również do niedawnej wypowiedzi marszałka Senatu podczas Campusu Polska Przyszłości o zamknięciu 850 szpitali. Grodzki mówił wówczas, że skoro w pięciomilionowej Danii działa tylko 16 takich placówek, to w 40–milionowej Polsce wystarczyłoby 130, a obecnie jest około 980.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info/Twitter Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij