Publicystyka

To miało być zabawne? Angielska gazeta określiła polskie dzieci na Stadionie Narodowym mianem “aryjsko wyglądających”

Na łamach internetowego serwisu “The Guardian” w środę pojawiła się relacja na żywo z meczu Polska – Anglia, która zapewne przeszłaby bez echa, gdyby nie jeden z komentarzy prowadzącego. Stwierdził on, że polskie dzieci zasiadające na trybunach Stadionu Narodowego, są dla niego “najbardziej aryjsko wyglądającymi młodzieńcami”.

Od kilku dni angielskie media starają się przedstawiać Polskę jako kraj nietolerancyjny i posiadający ogromny problem z rasizmem. Już przed meczem w Warszawie ostrzegano przez gwizdami przeciwko gestowi poparcia dla Black Lives Matter. Z kolei po meczu angielskie media wałkują temat Kamila Glika, którego angielska federacja piłkarska oskarżyła o rasizm. Sprawę obecnie bada FIFA, choć zarówno zawodnicy, jak i kibice oraz działacze i eksperci w Polsce są przekonani, że cała historia jest zwykłym wyssanym z palca kłamstwem.

Kolejną kością niezgodny między kibicami z Anglii i Polski może stać się komentarz, jaki pojawił się w “The Guardian” podczas relacji na żywo z meczu. W 37 minucie prowadzący w taki sposób odniósł się do pokazywanych przez realizatora polskich dzieci.

-Realizator ciągle wyłapuje dzieci w tłumie. Nie wiem, czy prześmiewczo wyszukują najbardziej aryjsko wyglądających młodzieńców, czy też wszystkie dzieciaki w Warszawie są blondynami – “zażartował” sobie brytyjski dziennikarz.

Komentarz został po czasie usunięty, jednak internauci, zgodnie z zasadą “w internecie nic nie ginie”, zachowali zdjęcia z całej sytuacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Guardian/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij