Rozrywka

Ruszył proces popularnego patoyoutubera. Miał znęcać się nad osobą niepełnosprawną

W piątek w szczecińskim sądzie rozpoczął się proces znanego patoyoutubera, który wraz z dwoma innymi osobami miał znęcać się nad osobą niepełnosprawną, podczas kręcenia jednego z filmów. Sąd wyłączył jawność sprawy.

Na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zasiedli Łukasz W. , który został doprowadzony z aresztu, Adrian S. oraz Wioletta K. Wszyscy usłyszeli zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Rozpoczęty proces jest konsekwencją nagrania, które 9 kwietnia br. zostało umieszczone w serwisie Youtube. Śledczy wskazali, że podejrzani „znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności”, a następnie zarejestrowali to i udostępnili na kanale prowadzonym przez jednego z nich.

Wyłączeniu jawności całości rozprawy nie sprzeciwiali się prokurator i pełnomocniczka pokrzywdzonego młodego mężczyzny (wskazała, że chciała wnioskować o wyłączenie jawności jego zeznań). Oponowali natomiast obrońcy trojga oskarżonych. Adwokat Łukasza W. mec. Marek Mikołajczyk zaznaczył, że sprawa miała już „szeroki wydźwięk społeczny”, ujawniony został też „szereg okoliczności z nią związanych”.

Sędzia Magdalena Ledworowska wskazała jednak, że jawność rozprawy „może naruszyć w sposób istotny ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej”, dodała też, że „wszystkim osobom przesłuchiwanym należy zapewnić swobodę wypowiedzi, nieskrępowaną obecnością osób postronnych”.

Prokuratura poinformowała, że przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Wioletta K. była już karana sądownie. Jest pod dozorem policji połączonym z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami i zbliżania do nich na odległość mniejszą niż 50 m. Ma zakaz opuszczania kraju.

Oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij