Publicystyka

Wewnętrzy spisek w PO przeciwko Tuskowi? Tych dwóch polityków ma najbardziej przeszkadzać byłemu premierowi

Prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW, był goście programu “Newsroom” emitowanym przez Wirtualną Polskę. Ekspert w rozmowie z dziennikarzami tłumaczył, jakie są największe problemy stojące obecnie przez Donaldem Tuskiem. Mężczyzna wskazał m.in. dwóch polityków PO, którzy mają szczególnie przeszkadzać byłemu premierowi.

Zdaniem prof. Dudka przed Donaldem Tuskiem stoi ciężkie zadanie ws. odbudowy Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem były premier jest przerażony obecną kondycją partii. Według politologa z UKSW obecny lider PO musi przyzwyczaić się, że to już nie to samo ugrupowanie, które kilka lat temu opuszczał. Wówczas Tusk miał żyć w przeświadczeniu, iż zostawia “dobrze naoliwioną maszynę”.

Teraz jednak partię mają targać wewnętrzne problemy – w tym ogromna dezintegracja, brak jedności, a także niesubordynacja względem lidera formacji. Pod tym względem mają mu w szczególności przeszkadzać dwaj politycy PO.

-Teraz gdy [Tusk – przyp. red.] próbuje tchnąć ducha w Platformie Obywatelskiej, którą odziedziczył, to mu wyskakuje poseł Nitras z wypowiedzią o wypiłowaniu katolików i psuje mu cały efekt – mówi prof. Dudek.

Drugim “przeszkadzającym” działaczem ma być z kolei Rafał Trzaskowski. O wysokich ambicjach przywódczych prezydenta Warszawy, który widziałby się w roli lidera PO, a nawet całej opozycji, mówi się już od dawna. To właśnie on miał być najbardziej rozczarowany powrotem Tuska, dlatego też, zdaniem prof. Dudka, Trzaskowski będzie mocno trzymał kciuki za tym, aby byłemu premierowi “poślizgnęła się noga”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ WP Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij