Kraj

Premier wezwał ministrów na spotkanie w sprawie Polskiego Ładu

Pięć z dziesięciu podstawowych filarów Polskiego Ładu zostało już ogłoszone jako projekty legislacyjne lub znajduje się w realizacji. Na środę premier Mateusz Morawiecki wezwał szereg ministrów na spotkanie w sprawie realizacji tego programu.

Obecnie trwa już przyjmowanie środków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, przedstawiono projekt ustawy podatkowej zawierający realizację 30 tys. kwoty wolnej, emerytury bez podatku. Ogłoszono też zniesienie limitu do specjalistów oraz darmową profilaktykę 40+ Przygotowano również regulację dotyczącą Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego – do 1000 złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku 12-36 miesięcy.

Jak informuje portal 300Polityka premier Morawiecki wezwał szereg ministrów: zdrowia Niedzielskiego, finansów Kościńskiego, infrasttuktury Adamczyja i pracy i rodziny Maląg na spotkanie statusowe. Chce sprawdzić stopień realizacji kluczowych projektów na półmetku przygotowywania Polskiego Ładu.

Według informacji portalu najważniejsze projekty, których niezwłocznej realizacji chce premier, to m.in. 7% PKB na zdrowie, mieszkanie bez wkładu własnego, dom bez formalności oraz dopłaty do paliwa rolniczego i małe centra nauki Kopernik. Spotkanie ma odbyć się w środę wieczorem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. 300Polityka Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij