Kraj

Nieoficjalne: dziennikarz Okopress miał we krwi narkotyki gdy próbował prowadzić samochód

Portal TVP Info ujawnił nieoficjalnie, że w krwi dziennikarza opozycyjnego portalu Oko.press Radosława G. potwierdzono obecność narkotyków. Mężczyzna został aresztowany po tym, gdy zaatakował policjantów chcących mu przeszkodzić w prowadzeniu samochodu po tym, gdy wyczuli od niego alkohol.

Incydent miał miejsce w sobotę na Żoliborzu. Jak informuje TVP Info G. miał po rozmowie z policjantami wsiąść do samochodu i próbować odjechać. Ci mieli wyczuć od niego wyraźną woń alkoholu więc zabronili mu tego. W odpowiedzi dziennikarz miał wysiąść z samochodu i ruszyć w ich kierunku wymachując rękami i wulgarnie ich wyzywając. Odmówił też badania alkomatem, pluł i podawał im fałszywe dane osobowe.

Według TVP Info G. miał również złapać jednego z policjantów za mundur. Policjanci użyli gazu łzawiącego, obezwładnili go i przewieźli na komendę. Tam znowu odmówił poddania się badaniu alkoholem a oficer dyżurny z niejasnych powodów odmówił wydania zlecenia badania krwi o które prosił policjant dokonujący interwencji. Przeprowadzono je dopiero w niedzielę.

Teraz TVP Info podaje nieoficjalnie, że badania potwierdziły obecność w jego krwi narkotyków. Dziennikarz usłyszał już zarzuty znieważania policjanta i naruszenia jego nietykalności cielesnej, ale prawdopodobnie usłyszy kolejne, w tym odmowy poddania się legitymowaniu i podawania fałszywych danych osobowych. Po aresztowaniu został wypuszczony i objęty dozorem policyjnym.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij