Świat

21-latek planował masakrę studentek bo nie chciały chodzić z nim do łóżka

21-latek z Ohio miał planować „rzeźnię” studentek na jednym z uniwersytetów w Ohio. Powodem było to, że nie dawały mu się poderwać.

21-letni Tres Genco miał należeć do subkultury tzw. inceli. Ta nazwa powstała ze zbitki angielskich wyrazów oznaczających mimowolny celibat. Jej członkowie są przekonani, że nie są w stanie znaleźć sobie partnerki seksualnej i winią kobiety za to, że mają zbyt wysokie standardy. Według dokumentów sądowych Genco miał być w latach 2019-2020 był bardzo aktywny na internetowych grupach dyskusyjnych dla inceli.

W środę Genco usłyszał zarzuty planowania masakry studentek na jednej z uczelni wyższych w Ohio. Prokuratura twierdzi, że dokonał tam rekonesansu 15 stycznia zeszłego roku. Tego samego dnia miał wyszukiwać w internecie informacje o tym jak zaplanować taką strzelaninę oraz porady prawne o tym, kiedy planowanie przestępstwa może być uznane przez prawo za zamiar jego dokonania.

Prokuratura twierdzi również, że śledczy znaleźli napisany przez niego manifest. Miał w nim twierdzić, że będzie zabijał studentki „z powodu nienawiści, zazdrości i zemsty”. W marcu 2020 roku podczas przeszukania jego domu lokalna policja znalazła karabin z tzw. bump stock, który umożliwia prowadzenie bardzo szybkiego ognia, pistolet, załadowane magazynki i pudełka amunicji oraz kamizelkę kuloodporną. Usłyszał za to osobne zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia.

Prokuratura ujawniła również, że Genco przyznał się na grupie dyskusyjnej dla inceli, że nalał soku pomarańczowego do pistoletu na wodę i pryskał nim w twarze przypadkowych kobiet. To samo zrobił w 2014 roku inny incel Elliot Rodger. Niedługo potem dokonał serii ataków w pobliżu kampusu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara, w których zabił sześć osób, zranił 14 kolejnych i popełnił samobójstwo.

Obecnie Genco przebywa w areszcie tymczasowym, w którym zostanie co najmniej do piątku, kiedy sędzia zdecyduje o wysokości kaucji. Jest oskarżony o przygotowywanie zbrodni nienawiści która miała zaowocować morderstwami. Grozi mu za to nawet dożywocie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox10 Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij