Sport

Niecodzienna afera w plażowej piłce ręcznej. Reprezentantki Norwegii zostały ukarane za brak bikini

Do niecodziennego zdarzenia doszło tuż po meczu o 3. miejsce na Mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej. Reprezentantki Norwegii zostały ukarane przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) za wystąpienie w krótkich spodenkach. Zgodnie z regulaminem zawodniczki są zobligowane do noszenia bikini.

Komisja Dyscyplinarna IHF nałożyła łączną karę w wysokości 1500 euro na Norweżki. Oznacza to, że każda z dziesięciu zawodniczek powinna zapłacić po 150 euro kary na rzecz organizacji.

Reprezentantki Norwegii nie pozostaną jednak bez wsparcia. Aprobatę wobec ich postawy wyraził ich rodzimy związek, który obiecał pokryć wszelkie koszta.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych dziewczyn, które reprezentują nasz kraj na mistrzostwach Europy. Podniosły swoje głosy i powiedziały nam, że już wystarczy. Jako Norweska Federacja Piłki Ręcznej w pełni je wspieramy. Będziemy kontynuować naszą walkę o zmianę przepisów, które umożliwią zawodniczkom grę w takich strojach, na jakie mają ochotę – czytamy w poście norweskiej organizacji.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: JD
Fot. Instagram

Polecane artykuły

0 0

Trump pozwał do sądu…własną bratanicę

0 0

2000 szans. Nowoczesne rozwiązania w służbie chorych

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij