Kraj

Tusk: jestem Niemcem na pełnym etacie

Byliśmy już wszystkim: gorszym sortem, kanaliami, zdradzieckimi mordami; ja jestem od pewnego czasu Niemcem na pełnym etacie – mówił w poniedziałek w Gdańsku szef PO Donald Tusk.

Tusk w Gdańsku podkreślił, że naród nie może być podzielony. Mówił też o dzielących i obraźliwych dla Polaków wypowiedziach polityków PiS. “Byliśmy już wszystkim – gorszym sortem, kanaliami, zdradzieckimi mordami” – powiedział. “Ja jestem od pewnego czasu Niemcem na pełnym etacie” – ironizował. “Nie wiem, czy zauważyliście do jakiej furii doprowadza ich każdy w Polsce, kto chociaż parę zdań w obcym języku potrafi sklecić” – dodał.

Tusk przywołał też materiały TVP, że pobiera codziennie “darmowe lekcje niemieckiego o godz. 19.30”.

Przytoczył też słowa jednego z internautów Wojciecha Fuska, który na Twitterze napisał: “Sam już z tego bagna się nie wyciągnę, ktoś musi podać rękę, ktoś zaszczepiony na PiS-owski jad. Jestem jak jeden z tysiąca żołnierzy uśpionej armii. Można nas obudzić, czekam na sygnał”.

“Panie Wojtku nigdy nie będzie pan już sam” – oświadczył Tusk. “Nikt już w Polsce nie będzie sam wobec tego, co ta władza robi z ludźmi, z Polską i Polakami. Podnieśmy głowy. Jeszcze Polska nie zginęła” – podkreślił lider Platformy.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Kowalczyk, Anna Wydorska
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij