Publicystyka

“Hienizm i szakalizm”. Znany profesor ostro o Trzaskowskim

Rafał Trzaskowski pochwalił się na Twitterze zdjęciem przy grobie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

Trzaskowski odwiedził Gdańsk w sobotę aby razem z jego prezydent Aleksandrą Dulkiewicz aby promować najnowszą akcję opozycji – zbieranie podpisów pod petycją o likwidację TVP Info. W trakcie tej wizyty odwiedzili też grób Pawła Adamowicza, który został zamordowany na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku.

Trzaskowski opublikował na swoim Twitterze zdjęcie ze złożenia kwiatów na jego grobie. „Państwo musi się opierać na wartościach, takich jak prawda” – napisał – „Pawła zabił hejt, kłamstwa i propaganda. Musimy z tym walczyć. I to robimy”.

Jego słowa zostały bardzo ostro skomentowane przez znanego profesora Stanisława Żerko, eksperta od stosunków polsko-niemieckich. „Podręcznikowy przykład politycznego wykorzystywania śmierci człowieka przy pomocy manipulacji” – napisał – „Hienizm i szakalizm”.

Wielu innych internautów również skrytykowało ten wpis Trzaskowskiego.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Jan Dzban

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij