Publicystyka

Twierdził, że Polacy “są gnidowaci” oraz znieważył prezydenta Dudę. Pastor Chojecki został skazany

Paweł Chojecki został skazany na 8 miesięcy ograniczenia wolności za znieważania narodu polskiego, prezydenta Andrzeja Dudy oraz obrazę uczuć religijnych.

Sprawa dotyczy słów, które kontrowersyjny pastor wypowiadał podczas jednego z programów w telewizji internetowej “Pod prąd”. Wówczas mężczyzna obrażał Andrzeja Dudę nazywając go m.in. “baranem”, “jełopem skończonym”, “zdrajcą” czy “gó***m w błyszczącym papierku”. Nie miał także najlepszego zdania o polskim narodzie, który określał jako “gnidowaty”, a także twierdził, że żyjemy w “katolickim zidiociałym państwie”.

W czwartek 10 czerwca mężczyzna został skazany na 8 miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz zapłacić ponad 21 tysięcy złotych zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia Andrzej Klimkowski w uzasadnieniu przyznał, że pastor w swoim zachowaniu naruszył konstytucyjną wolność słowa, która również ma ograniczenia. W tym przypadku Chojecki wykroczył także poza ramy krytyki, gdyż wyrażane przez niego poglądy było przesiąknięte pogardą. Sąd oczyścił go tylko z jednego zarzutu postawionego przez śledczych. Mowa o rzekomym nawoływaniu do wojny z Koreą Północną.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. screenshot Youtube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij