Świat

Trump miał jednak rację? Tajny dokument rządu USA potwierdza popularną teorię spiskową ws. Covid-19

Według “The Wall Street Journal” hipoteza twierdząca, że koronawirus uciekł z laboratorium w Wuhan, jest prawdopodobna i zasługuje na dalsze dochodzenie. Gazeta powołuje na relacje osób, które znają tajny dokument rządowego laboratorium USA w tej sprawie.

Teoria spiskowa dotycząca stworzenia, a następnie wypuszczenia wirusa SARS-CoV-2 z laboratorium w Wuhan pojawiła się niemal od początku pandemii. Jedną z osób, która najgłośniej o tym mówiła, był Donald Trump. Wiele wskazuje na to, iż były prezydent Stanów Zjednoczonych mógł mieć rację w swoich twierdzeniach dotyczących udziału Chin w rozprzestrzenieniu koronawirusa.

“The Wall Street Journal” powołuje się na relacje osób, które znają treść nieujawnionego raportu  Lawrence Livermore National Laboratory w Kalifornii, powstałego, jeszcze w maju 2020 roku. Dokument miał zostać przekazany do Departamentu Stanu, który wszczął śledztwo w tej sprawie w ostatnich miesiącach prezydentury Donalda Trumpa.  Zgodnie z nim trzech chińskich badaczy z laboratorium w Wuhan miało być zakażonych koronawirusem już w listopadzie 2019 roku, a więc miesiąc przed pojawieniem się pierwszych oficjalnych informacji w tym zakresie.

Jednakże póki co kalifornijski instytut badawczy odmawia komentarza w tym temacie.

W ostatnim czasie Joe Biden polecił amerykańskiemu wywiadowi zbadanie całej sprawy. Prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził, że jedna z dwóch zakładanych przez śledczych hipotez potwierdza, iż wirus został stworzony przez człowieka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij