Świat

Szokujące! Izrael dokonuje segregacji sanitarnej obywateli, którzy… chcą się schronić przed atakiem rakietowym

Zaskakujące informacje dopływają z Izraela. Według pochodzącej z tego kraj specjalistki od startupów, która obecnie mieszka we Włoszech, w jej państwie dochodzi do przejawów segregacji sanitarnej. Przykładem tego ma być Tel-Awiw, którego władze pytają się obywateli chcących udać się do schronu, czy są zaszczepieni.

Od kilku dni obserwujemy narastające napięcie na linii Izrael-Palestyna, które wzajemnie ostrzeliwują się rakietami. Wywołuje to nie małą panikę wśród zwykłych mieszkańców, którzy w obawia o własne życie i bezpieczeństwo szukają możliwie jak najlepszego schronienia przed dalszą eskalacją konfliktu.

Jak się jednak okazuje nie jest to do końca takie proste- przynajmniej dla osób, które do tej pory się nie zaszczepiły. Elinor Cohen, izraelska specjalistka od startupów, zamieściła kilka dni temu szokujący wpis, zgodnie z którym władze Tel-Awiwu pytały się wszystkich osób szukających schronu, czy się zaszczepili i posiadają zielone paszporty. Pytania były zadawane w taki sposób, że rozmówcy odnosili przekonanie, iż bez tego nie będą mogli oni otrzymać żadnego obrony od miasta w razie kolejnych ataków Hamasu.

Pociski w twoim mieście? Nie szczepisz się, nie wchodzisz do schronu – pisze kobieta, która twierdzi także, iż posiada pliki transkrypcji audio z takich rozmów.

Źródło: Twitter/ Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij