Kraj

Ostre słowa Czarzastego do Nitrasa. Lider Lewicy nie wytrzymał

Według tvp.info, liderzy Platformy Obywatelskiej i Ludowców planowali utworzyć rząd techniczny, w którem premierem byłby Władysław Kamysz.  Część polityków opozycji sądziła, że odrzucenie  Krajowego Planu Odbudowy doprowadzi do upadku rządu. Dziś, kiedy ten plan się zdezaktualizował, politycy PO niespecjalnie chcą mówić o szczegółach i twierdzą, że od początku nie wierzyli w możliwość realizacji planu Budki i Kamysza. Hipokryzję Platformy Obywatelskiej dobrze wypunktował Włodzimierz Czarzasty. 

Sejmowa zgoda na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE poprzedzona była intensywnymi dyskusjami wśród polityków koalicji i opozycji. Niektórzy liczyli na to, że odrzucenie projektu doprowadzi do upadku rządu.

Do tematu głosowania nad Krajowym Planem odwołał się na antenie TOK FM poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który był pytany, czy istniała szansa na obalenie rządu i powołanie rządu technicznego:

– Ja szczerze mówiąc przez ani sekundę nie wierzyłem w możliwość rządu technicznego i nie wiem, kto z koalicji w to wierzył w obecnej sytuacji – powiedział Nitras.

Według tvp.info, odmienne zdanie w tej kwestii mieli liderzy PO i PSL, którzy planowali stworzyć rząd techniczny z liderem ludowców na czele. Do wywiadu Nitrasa dla TOK FM i pomysłu na “rząd techniczny” odniósł się na Twitterze Czarzasty, który skomentował:

– To tak jak ja. Ale szkoda, że tego nie powiedziałeś Borysowi i Władkowi – napisał jeden z liderów Lewicy.

[]ol-=p[ik

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij