Publicystyka

Kosmos! Klaudia Jachira wyliczyła, że Polski Ład będzie nas kosztował… 3 galaktyki

Pomysły zaprezentowane w ramach “Polskiego Ładu” wzbudziły ogromną dyskusję w Polsce, dzieląc naszych rodaków na zwolenników programu i tych, którzy krytykują jego założenia. Głos w tej sprawie zabrała też Klaudia Jachira, która podzieliła się… dość zaskakującymi wyliczeniami.

W sobotę został ogłoszony nowy rządowy plan społeczno-ekonomiczny. Do najważniejszych propozycji zalicza się: podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, zwiększenie drugiego progu podatkowego z 85 tysięcy do 120 tysięcy, likwidacja tzw. umów śmieciowych, emerytura do 2500 złotych wolna od podatku, zerowy podatek dla osób pracujących w wieku emerytalnym, ułatwienia w zakresie otrzymywania kredytów na mieszkanie czy nowe świadczenia socjalne dla rodziców małych dzieci.

Rządowy program wzbudził ogromne dyskusje w Polsce, dzieląc naród na jego zwolenników oraz krytyków. Do tej drugiej grupy z pewnością możemy zaliczyć Klaudię Jachirę. Posłanka Koalicji Obywatelskiej twierdzi, że Polski Ład będzie nas kosztował astronomiczne kwoty. Na dowód tego posłużyła się iście kosmicznym porównaniem.

Ile będzie nas kosztował Polski ład? 650 mld zł to astronomiczna suma, dlatego postaram się ją przybliżyć. W galaktyce jest ok. 200 mld gwiazd, dlatego musielibyśmy dodać wszystkie gwiazdy Drogi Mlecznej, Andromedy i Trójkąta. 3 galaktyki – tyle będzie nas kosztował Polski ład! – twierdzi parlamentarzystka.

Po chwili jednak skorygowała swój wpis.

– Do niedawna Droga Mleczna liczyła 200 mld gwiazd, teraz szacuje się, że jest ich 400 mld, więc Polski ład to tylko 1,5 galaktyki – napisała.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij