Publicystyka

Bulwersujący konkurs na pieniądze z tarczy antykryzysowej w Wielkopolsce. Przedsiębiorcy zostali oszukani?

Prawie 95 milionów złotych funduszy z traczy antykryzysowej, 64-sekundowy wyścig o unijne dotacje i boty konkurujące z realnymi poszkodowanymi przez pandemię przedsiębiorcami. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” ujawniają kulisy bulwersującego konkursu grantowego w Wielkopolsce. Kto postanowił, że o przyznaniu pieniędzy, na które czekało ponad 50 tys. firm, zdecydowała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”? Kto pozwolił by wnioski o dofinansowanie mogły być składane przez programy komputerowe, tak zwane boty?

Dlaczego mimo protestów przedsiębiorców nie powtórzono konkursu? Dlaczego odpowiedzialny za konkurs dyrektor Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a jednocześnie radny Koalicji Obywatelskiej nie poniósł żadnych konsekwencji, a wiceprezes spółki, zgłaszająca nieprawidłowości w konkursie została zwolniona z pracy? Czy pozostawieni na lodzie przedsiębiorcy będą mogli domagać się odszkodowań? „Magazyn Śledczy Anity Gargas” w czwartek o 22:15 w TVP1.

zwiastun:

Źródło: TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas Autor:
Fot. TVP/Magazyn Śledczy Anity Gargas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij