Publicystyka

Ręce opadają. Żałosne zachowanie Sławomira Nitrasa w Sejmie

Wtorkowa debata nt. Krajowego Planu Odbudowy wzbudziła ogromne emocje. Politycy Zjednoczonej Prawicy starali się przekonywać pozostałych posłów do poparcia projektu i krytykowali postawę Koalicji Obywatelskiej, która domagała się jego odrzucenia po to, aby doprowadzić do upadku rządu PiS. W trakcie wystąpienia jednego z działaczy ugrupowania rządowego, Łukasza Mejzy, kamery wyłapały komentarz, którym rzucił w jego kierunku Sławomir Nitras. Wielu internautów jest zażenowanych zachowaniem szczecińskiego parlamentarzysty.

Mejza w trakcie swojego wystąpienia mocno akcentował, dlaczego ugrupowania sejmowe powinny poprzeć Fundusz Odbudowy. Poseł punktował także Koalicję Obywatelską, która przez kilka ostatnich dni atakowała nie tylko Zjednoczoną Prawicę, ale także partie opozycyjne, które poparły KPO. Zwłaszcza Lewicę.

Polityk przypominał, iż debata nad planem dotyczyła przede wszystkim podziału funduszy europejskich, ok. 770 miliardów złotych, na rzecz polskich obywateli, przedsiębiorców, szpitali czy samorządów. Stwierdził, że przekładanie interesu partyjnego i postawy anty-PiS nad dobro obywateli, to wyraz braku miłości do własnej ojczyzny.

– Jako młody Polak jestem wkurzony, gdy widzę, że dla parlamentarzysty Budki interes Platformy Obywatelskiej jest ważniejszy od interesu naszego kraju. Kto próbuje głosowanie nad KPO przedstawić na linii PiS kontra anty-PiS, nie kocha Polski – powiedział Mejza –  Koniecznie potrzebna jest gaśnica, a Borys Budka zachowuje się jak przedstawiciel klubu piromanów. Zaślepieni nienawiścią do Jarosława Kaczyńskiego chcecie dokonać rytualnego mordu na polskich przedsiębiorcach. 

Wiele uwag miał także pod adresem Borysa Budki. Przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej zarzucał przede wszystkim brak miłości do Polski oraz niezrozumienie powagi sytuacji. Stwierdził także, iż polityk spełnił rolę “grabarza Platformy”, lecz nie chciałby, aby został również “grabarzem kraju”.

Wypowiedź Mejzy najwidoczniej bardzo nie spodobała się Sławomirowi Nitrasowi. Szczeciński parlamentarzysta dał wyraz temu w trakcie wystąpienia posła PiS, kiedy rzucił w jego kierunku niezbyt elokwentny komentarz.

Dziewczyna cię nie kocha – powiedział polityk KO w trakcie debaty nad rozdziałem funduszy europejskich, które mają pomóc w odbudowie kraj po kryzysie pandemicznym.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij