Publicystyka

Szok! Onet promował artykuł o Goebbelsie: “W III Rzeszy stawiano go za wzór. Na jego życiorysie nie brakowało rys”

Onet kilka dni temu promował na swojej stronie artykuł portalu histmag.org, który był poświęcony postaci Josepha Goebbelsa. Tekst został opatrzony tytułem “W III Rzeszy stawiano go za wzór. Na jego życiorysie nie brakowało rys”, który mocno zszokował internautów.

Goebbels to z pewnością postać, która zapisała się na czarnych kartach historii. Minister propagandy był jedną z najważniejszych osobistości w III Rzeszy, jednym z ulubieńców Adolfa Hitlera, a także symbolem nazistowskiego systemu zbrodniczego.

Dlatego też internauci nie kryją oburzenia artykułem, który pojawił się na stronie Onetu. Portal koncernu Axel Springer Polska promował tekst, jaki ukazał się na witrynie histmang.org, przedstawiający wywiad z Christopherem Machtem, autorem biografii o życiu i karierze Goebbelsa. Materiał został opatrzony następującym tytułem: “Joseph Goebbels był jednym z najważniejszych nazistów. Stawiano go w III Rzeszy za wzór. Jednakże na jego życiorysie nie brakowało rys”, który na portalu Onet został skrócony do: “W III Rzeszy stawiano go za wzór. Na jego życiorysie nie brakowało rys”.

Użytkownicy przede wszystkim wyśmiali końcówkę tytułu, która w ich opinii minimalizowała czyny, za które był odpowiedzialny jeden z najważniejszych nazistów w aparacie zbrodniczym niemieckiej III Rzeszy.

Nie jest to pierwsza tego typu wpadka ze strony Onet-u. Wcześniej portal, którego redaktorem naczelnym jest Bartosz Węglarczyk, promował materiał o “smutnych świętach żołnierzy Wehrmachtu” czy Polkach wiążących się z Niemcami podczas okupacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij