Publicystyka

Kabaret! Poseł Koalicji Obywatelskiej przyznał, ile do tej pory zebrał podpisów pod wnioskiem o likwidację TVP Info

Likwidacja TVP Info jest jedną z niewielu konkretnych propozycji programowych, które zaprezentowała do tej pory Platforma Obywatelska. Ten postulat był często powtarzany w ostatnich miesiącach przez wielu polityków tej formacji. Czy jednak jest to temat, który interesuje Polaków? Jak się okazuje niezbyt. Poseł KO Paweł Poncyljusz “pochwalił się”, ile do tej pory zebrał podpisów pod wnioskiem o usunięcie z anteny serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej.

Pomysł likwidacji TVP Info oraz abonamentu radiowo-telewizyjnego od samego początku wzbudził liczne kontrowersje i nie do końca przypadł do gustu Polaków. A nawet pozostałych formacji wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej, które uznały, iż są sprawy ważniejsze, niż usuwanie z anteny serwisu informacyjnego.

Mimo tego politycy PO uruchomili zbiórki podpisów pod specjalną ustawą w tym zakresie, w którą zaangażował się m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. O ilość dotychczasowo zabranych podpisów został zapytany Paweł Poncyljusz.

-Zebrałem ich ze 20 – przyznał szczerze poseł KO na antenie radia RMF FM.

Prowadzący rozmowę zasugerował, że brakuje mu jeszcze 99 980 podpisów, na co polityk odpowiedział, iż składanie podpisów pod likwidacją TVP Info “nie jest dla Polaków sprawą najistotniejszą”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ RMF FM Autor: JD
Fot. Flickr

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij