Publicystyka

Ależ wojna na opozycji pomiędzy Lewicą i KO! Padają ostre słowa

Wczorajsza informacja nt. rozpoczęcia rozmów pomiędzy Zjednoczoną Prawicą, a Lewicą ws. Funduszu Odbudowy, wywołała niespotykaną wojnę w obozie opozycji. Koalicja Obywatelska oraz jej sojusznicy nie ukrywają złości pod adresem lewicowej formacji, której zarzucają zdradę. Ci nie pozostają im dłużni i również publikują co sądzą, na ich temat.

Sprzeczka pomiędzy Lewicą, a PO trwa już od dłuższego czasu. Paradoksalnie momentem zapalnym była deklaracja Budki i Trzaskowskiego, którzy próbowali namówić ich, a także Polskę 2050 i PSL do szerokiej współpracy w ramach Koalicji 276. Projekt nie spotkał się zbyt ciepłym przyjęciem ze strony potencjalnych sojuszników, a zwłaszcza ugrupowania zrzeszającego SLD, Wiosnę i Razem. W mediach społecznościowych co jakiś czas politycy obydwóch formacji nie szczędzą sobie nawzajem uszczypliwości, które zostały mocno zaognione podczas ostatniego głosowania w Sejmie ws. RPO – przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska nie poparła Piotra Ikonowicza, jako kandydata na stanowisko ombudsmana, co bardzo nie spodobało politykom Lewicy.

Jednak o ile wcześniej mogliśmy mówić o sprzeczce pomiędzy obydwiema frakcjami, o tyle teraz doszło do wybuchu politycznej wojny pomiędzy nimi. Wszystko z powodu deklaracji Lewicy, który zaprosiła Zjednoczoną Prawicę do rozmów na temat Funduszu Odbudowy. Jak się okazuje był to moment zapalny, po którym politycy PO, a także ich sojusznicy (m.in. Roman Giertych czy Tomasz Lis) nie szczędzili ostrych słów krytyki i posądzeń o zdradę.

-Kasa na horyzoncie potrafi nieźle namieszać: nagle przestają się liczyć prawa kobiet, mniejszości, świeckie państwo, wolność słowa, poszanowanie prawa czy zwykła solidarność. Lewico, nawet jak wam PiS wybuduje te 75 tys. tanich mieszkań, to jaki widok będziecie mieć za oknem? – pisze Klaudia Jachira.

Ku pamięci przed jutrem. Zdecydowanie bądźmy razem w tej drodze a nie tylko „Razem” z nazwy” – napisał z kolei poseł Tomczyk.

-Opozycja walczy z reżimem. Kolaboranci idą z nim na współpracę – uważa natomiast Lis.

Lewica nie pozostaje z kolei dłużna wobec głosów krytycznych. Politycy tej formacji zamieścili w mediach społecznościowych kilka wpisów i odpowiedzi, w których bronią swojego stanowiska, a także nie szczędzą złośliwości pod adresem PO i jej sojuszników.

-Tak sobie pomyślałem że Lewica ma szansę spełnić marzenia naszych przyjaciół z PO. Ale nie wiem czy zdoła? – napisał Włodzimierz Czarzasty.

-Będziecie w Newsweeku golić na łyso Kwaśniewskiego, Belkę, Cimoszewicza, Olechowskiego? – odpowiedziała Żukowska na wpis Tomasza Lisa, po chwili publikując również mocny komentarz pod adresem jednej z sympatyczek PO – Nie wyp*********e, bo i tak na nas, drogie trolle Platformy, nie głosowaliście.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij