Publicystyka

Hit! Klaudia Jachira rozdała polityczne “Oscary”. Nie uwierzycie, kogo wyróżniła

Klaudia Jachira przeprowadziła dość nietypową ankietę na swoim profilu na Twitterze, w której nawiązała do ostatniej gali rozdania statuetek Oscara. Posłanka poprosiła internautów ws. rozdania nagród dla polityków: zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wyniki zaskoczyły niejednego internautę.

Dzisiaj oscarowa noc, gdyby statuetki mogły trafić do polityków, komu i za co byście je przyznali? Kategorie: Polska i Świat – napisała w niedzielę wieczorem Jachira.

Po kilku godzinach posłanka PO opublikowała wyniki głosowania. Parlamentarzystka uwzględniła jednak jedynie głosy przychylne jej, członkom Koalicji Obywatelskiej lub politykom, którzy cieszą się uznaniem polskiej opozycji.

I tak w kategorii świat zostali wyróżnieni Angela Merkel oraz Joe Biden, który miał “odkręcić to co napsuł Trump”. Z kolei Donald Tusk został doceniony “za całokształt”,

Pozostałe “nagrody” zostały przyznane już politykom, którzy obecnie przynależą do Koalicji Obywatelskiej. Izabela Leszczyna “zwyciężyła” w kategorii “wiedza ekonomiczna”, Michał Szczerba miał być z kolei “najaktywniejszym politykiem”(zwłaszcza w “tropieniu afer”). Radosław Sikorski natomiast został uznany za “najlepszego dyplomatę”, a Kamila Gasiuk-Pihowicz zyskała uznanie w kategorii “walka o niezawisłe sądownictwo”.

Znalazło się także wyróżnienie dla Jachiry – za “najlepszy debiut”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij