Publicystyka

Toksyczne śmieci w pobliżu domów Polaków. Mieszkańcy są bezradni i bezbronni

Toksyczne śmieci w pobliżu siedzib ludzkich, pożar na nielegalnym składowisku odpadów oraz bezczynność instytucji publicznych. Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” podążają tropem niebezpiecznych odpadów zalewających gminy w zachodniej Polsce. Dlaczego działania urzędników są nieskuteczne wobec fali toksycznych śmieci? W jaki sposób przedsiębiorcy unikają odpowiedzialności za niezgodne z prawem składowanie odpadów?

Dlaczego badania, jakie substancje są naprawdę składowane na wysypiskach, są nieskuteczne? Kto wydaje zgody na ich gromadzenie? Dlaczego mimo wielokrotnych interwencji mieszkańców i próśb o pomoc, toksyczne odpady nadal zwożone są na składowiska? Toksyny zalewające nasz kraj, bezbronni mieszkańcy i nieskuteczni państwowi oraz samorządowi urzędnicy, którzy przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością. To wszystko w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 21:55 w TVP1.

Źródło: Magazyn Śledczy Anity Gargas Autor: Magazyn Śledczy Anity Gargas
Fot. Magazyn Śledczy Anity Gargas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij