Kraj

Szokujące słowa młodzieżówki Lewicy. Porównali Balcerowicza do nazistowskiego zbrodniarza

Aktywiści Młodej Lewicy zaprosili do debaty Leszka Balcerowicza. Zanim do niej doszło porównali go jednak do nazistowskiego zbrodniarza.

O debacie Młoda Lewica poinformowała na swoim Twitterze. Sposób w jaki to zrobili wywołał jednak skandal. „Już dzisiaj, na stronie myPolitics, rzecznik prasowy Młodej Lewicy Wojciech Vincent Sawoniewicz skonfrontuje Leszka B. – Mengelego polskiej gospodarki odpowiedzialnego za hekatombę 1990 roku! Nie może Was to ominąć” – napisali w swoich mediach społecznościowych.

Josef Mengele był niemieckim lekarzem i członkiem SS, który podczas wojny prowadził zbrodnicze eksperymenty na więźniach obozu koncentracyjnego Auschwitz. Dodatkowo Młoda Lewica zilustrowała ten wpis zdjęciem na którym Balcerowicza przedstawiono za kratami i z przesłoniętymi oczami, jak w mediach cenzuruje się wizerunki oskarżonych o przestępstwa.

Publikacja tego wpisu wywołała zmasowaną krytykę z wszystkich stron politycznej barykady. Była rzecznik prasowa Lewicy Anna Maria Żukowska postanowiła nawet przeprosić. „Panie Profesorze Leszku Balcerowiczu, przepraszam, że jedna z naszych młodzieżówek zrobiła coś takiego” – napisała – „Jest mi głęboko przykro. Nie można tak prowadzić polityki, zostały dramatycznie przekroczone granice. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Wierzę, że młodzi zrozumieją swój błąd”.

Skandaliczny post został szybko usunięty z ich społecznościówek. Zarząd krajowy Młodej Lewicy wydał oświadczenie w którym przeprosił za jego opublikowanie. Stwierdzili, że opublikowano go bez konsultacji z pionem medialnym a odpowiedzialna za to osoba została już zwolniona z pełnionych funkcji. Sawoniewicz ma również przeprosić Balcerowicza osobiście przed debatą.

Źródło: Stefczyk.info na podst. WP.pl Autor: WM
Fot. Lestat (Jan Mehlich) , CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij