Świat

Naga sesja oburzyła mieszkańców Dubaju. “Modelki zatrzymano za złamanie norm moralnych”

Osoby zatrzymane niedawno za udział w nagiej sesji zdjęciowej w Dubaju będą deportowane ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – informują media. Grupę osób zaangażowanych w sesję, w tym 12 ukraińskich modelek, zatrzymano za złamanie norm moralnych.

Modelki były zatrzymane w sobotę po tym jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak nagie kobiety pozują fotografowi na balkonie wieżowca w Dubaju. Ukraińskie media twierdzą, że w związku z sesją zatrzymano łącznie ok. 40 osób, oprócz Ukrainek, między innymi obywatela Rosji.https://twitter.com/scott180142/status/1378997306322739203

We wtorek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko poinformował agencję Ukrinform, że ukraiński konsul jest w kontakcie z przebywającymi w areszcie kobietami i z departamentem śledczym w Dubaju.

“Organy ścigania potwierdziły, że przyczyną zatrzymania Ukrainek było naruszenie norm etyki moralnej i udostępnianie w mediach społecznościowych zdjęć i nagrań o nieprzyzwoitym charakterze” – przekazał rzecznik. Dodał, że kobietom grozi kara w postaci grzywny w wysokości ok. 1300 USD i deportacja.

Później ukraińskie media podały, powołując się na władze ZEA, że została już podjęta decyzja o deportacji, a prokuratura zakończyła śledztwo.

Źródło: PAP/Twitter Autor:
Fot. Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij