Publicystyka

Hołownia niczym Petru? Ziemkiewicz i Piekara kpią z lidera Polski 2050

Pisarz Jacek Piekara zasugerował na Twitterze, iż błędem jest porównywanie Szymona Hołowni z Ryszardem Petru. Do dyskusji dołączył również Rafał Ziemkiewicz, który również nie stronił od mocnego komentarza pod adresem lidera Polski 2050.

– Porównuje się często Hołownię do Petru. IMHO: niesłusznie! – pisze Piekara na Twitterze.

Pisarz przyznał, że choć były szef Nowoczesnej w jego opinii miał liczne wady, to jednak mógł się pochwalić w życiu kilkoma osiągnięciami. Piekara przypomniał, iż z wykształcenia Ryszard Petru był ekonomistą pracującym jako analityk bankowy. Dodatkowo działał w polityce już od 1995 roku, a po drodze sprawował m.in. funkcję szefa Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

– A Hołownia? Nikt. Błazenek z TVN. Marketingowa pacynka – twierdzi mężczyzna.

Do dyskusji dołączył także Rafał Ziemkiewicz.

-Po Dodzie przychodzi Jola Rutowicz, po ‘Big Braderze’ ‘Ekipa z Warszawy’ a po niej ‘Wyspa Miłości”. Po Lepperze Kijowski, po nim Kasprzak, a po nim Lempart… Z czasem dziwimy się, że śmieliśmy się z ludzi na dzisiejszym tle wręcz szacownych. Jak to pisali Kopernik i Gresham? – napisał znany publicysta.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij