Świat

Arkansas przeciwko ideologii gender! Amerykański stan zakazuje zmieniania płci dzieciom

Parlament Arkansas odrzucił we wtorek weto gubernatora Asa Hutchinsona, który uznał, iż kwestie terapii hormonalnej oraz zabiegów chirurgicznych dla nieletnich, mających na celu korektę płci powinny być regulowane przez władze. Od teraz tego typu praktyki będą zakazane w południowym stanie USA.

Republikański gubernator Arkansas zaskoczył w poniedziałek swoim wetem ws. przeprowadzania terapii hormonalnej oraz zabiegów medycznych zmieniających płeć dla nieletnich na terenie stanu. Jego decyzja spotkała się jednak ze sprzeciwem zarówno ze strony Izby Reprezentantów, jak i Senatu, które we wtorek odrzuciły weto polityka.

Zgodnie z nowym prawem, które zacznie obowiązywać pod koniec lipca, w Arkansas będzie zakazane zapewnianie osobom poniżej 18. roku życia środków blokujących dojrzewanie, hormonów, a także zabiegów chirurgicznych przez pracowników służby zdrowia. Za stosowanie tego typu praktyk może grozić nawet utrata licencji lekarskiej.

Regulacja zapewnia także nowe możliwości pacjentom, którzy nie będą zadowoleni z dotychczas przeprowadzonej na nich praktyki lekarskiej w tym zakresie. Osoby żałujące swoich decyzji będą mogły pozywać lekarzy, którzy zalecili lub nakierowali ich na terapie hormonalną lub inne leczenia związane z zabiegiem zmiany płci.

Arkansas jest pierwszy stanem w USA, które wprowadza takie prawo, ale z pewnością nie ostatnim – donosi Reuters. Według agencji na podobne kroki zdecyduje się jeszcze 16 innych stanów w tym kraju.

Nowe prawo spotkało się z masowym sprzeciwem środowisk LGBT, które uznają to za przejaw dyskryminacji skierowany w stronę osób transpłciowych. Przedstawiciele tęczowego środowiska twierdzą, że regulacja może doprowadzić do zwiększonej liczby samobójstw.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NCzas Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Lewica cieszy się ze śmierci księcia Filipa

0 0

Kolejny problem z Boeninigiem 737Max. Kolejne linie je uziemiają

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij